1) Üniversiteler sınıflandırılmaya çalışılıyor. Örneğin: Araştırma, İhtisas Üniversitesi gibi. Ülkemiz henüz o bilimsel düzeye gelmedi. Onun yerine ülkede hangi fakültede, hangi bilim dalına ne kadar gereksinme olduğunu bilimsel çalışmalarla ortaya çıkarmalıdır. Bunun için devletin çeşitli kuruluşları ortak çalışmalar yapmalıdır.
2) Akademik kadroların oluşturulmasında çok büyük hatalar olmuştur. Şaibeli yapılan 2006-2010 arası KPSS sınavları sonucunda yeteneksiz kişiler üniversitelere öğretim elemanı olarak alınmışlardır.
3) Rektörlük makamları kalitesiz kişiler tarafından, liyakata göre değil, sadakat’a göre doldurulmuştur. Her gün bir Rektör faciası yaşanmaktadır.
4) Okullarda, üniversitelerde geri eğitim modelleri uygulanırken neden susuyorsunuz?
Diyanet İşleri Başkanlığı ne yapıyor?
Bugün için en büyük Bütçeye sahip (6 Bakanlık Bütçesi kadar) bir kurum olmasına rağmen, ülkeye katkı yerine zarar vermektedir. 100.000 imam, 100.000 yardımcı ile ülkeyi aydınlatmak yerine, kul yetiştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadırlar.
Verdikleri saçma fetvalar ve yaptıklarıyla kötü örnek olmaktadırlar. Korona Virüs tehlikesi nedeniyle Cuma namazı kılınmasını camilerde yasaklayamıyor.
Bu durumda kaldırılması en doğru karar olacaktır.